Venüs 5 Mart 2020 itibariyle 3 Nisan 2020 gününe kadar Boğa burcu transitine başladı. Gökyüzünde Ay ve Güneşten sonra gündüz bile görülen en parlak gezegen. Bu parlaklığı ile dişilikle özdeştirilmiş Yunan mitolojisinde Afrodit, Roma mitolojisinde Venüs adını almıştır. Mitolojik hikayelerden esinle, dişiliği, sevgiyi, aşkı, cinselliği anlatır. Venüs aşkı ve sevgiyi anlayış, algılayış biçimimizi, aşkı, sevgiyi yaşama biçimimizi anlatır. Aynı zamanda para, hayata dair güzel olan, zevk veren değerler örneğin iştah, güzel yemekler, sanat, estetik değeri olan her şey, kısaca hayatta dair maddi manevi değerlerimiz de Venüs ile özdeşleştirilmiştir.

Venüs Zodyak burçlarında Boğa ve Terazi’nin yönetici gezegenidir ve Balık burcunda yücelir. Balık burcunda ilahi aşkı anlatır, sevgili idealize edilir, ilahi olan ile özdeşleştirilir. Burada benliğin de ilahileştirilmesi söz konusudur ve ilahiyle bağlantı platonik aşkı da anlatır. Venüs Terazi burcunda flörtleşmek, beğenilmek, sevilmek ihtiyacının çok fazla olduğunu ifade eder. Sanatsal yetenekler, sevme ve sevilme ihtiyacı ön plandadır. Venüs Boğa burcunda ise tensel, maddesel zevkleri, dünya ile bağlantıyı yapılandırır. Boğa maddenin burcudur ve dünya Boğa ile temsil edilir. O nedenle Boğa gerçekte olanla, maddesel olanla, somut değerlerle ilgilidir.

Venüs bir kadının haritasında kendisini görmek istediği imajını anlatırken bir erkeğin haritasında karşı cinste görmek istediği özellikleri ifade eder. ( Ancak Ay ile birlikte ele alınıp öyle değerlendirilmelidir çünkü ilk ilişkisi olan kadın annesidir.)

Venüs sosyalleşmenin gezegenidir. Diğerleri ile nasıl ilişki kurduğumuzu anlatır. Boğa burcunda Venüs sadık, sıcak, sevecen, anaç, lezzetli ve kaliteli yemeden içmeden, lüks olan, güzel olan ve en önemlisi rahat olan her şeyden zevk alan bir yapı verecektir. Boğa burcu sahip olmakla ilgilidir. O nedenle Boğa daki Venüs sahip olma arzusunu ifade eder ve güzel olana, sevdiğine/sevdiklerine sahiplenir. Venüs Boğa burcunda doğasının gereklerini en güzel ve rahat şekilde sergileyecek, uzun ve sadık ilişkiler, sanatsal zevkler, lüks, rahatlık ve konfor arayışı, sahiplenme güdüsü verecektir. Ancak burada karşıt burcu Akrep’ in gölge yanlarına giderse aşırı sahiplenici, aşırı kıskanç bir yapı verebilir. Boğa sabit bir burçtur. Alışkanlıklarından, sahip olduklarından kolayca vazgeçemez. Güvenlik arayışı had safhadadır. Güvende hissedebilmek için sahip olmak gerekliliği duyar. Huzurlu olmazsa olmazıdır. bu nedenlerle Venüs doğasının gereği olarak Boğa burcunda en rahat yerleşimindedir. Eğer çok sert, olumsuz açılar ve kötü bir yerleşimde değilse Venüs özellikleri tüm güzellikleri ile ortaya çıkacak, burada parlayacaktır.