12 ARALIK 2019 günü Ankara saati ile sabah saat 08:12 İkizler burcunun 19 derece 51 dakikasında bir dolunay gerçekleşiyor. Yükseleninin 21 derece Yay burcu olduğu Dolunay anı haritasında Güneş te haritanın birinci evinde bulunuyor. 1 – 7 aksında yani ilişkiler aksında gerçekleşen bu dolunay hem ilişkiler ile ilgili olarak hem de maddi manevi tüm değerlerimiz ile ilgili olarak tamamlanmalara dikkat çeken ve işaret eden son dolunayı. 26 Aralık 2019 daki Güneş tutulmasına kadar etkili olacak olan bu dolunay da Oğlak burcunda ve anın haritasında 2. Evde yani değerler evimizde de çok büyük bir gezegen ve hassas noktalar toplanması bulunuyor.

Zodyak kuşağının en ayakları yere basan, gerçekçi, sağlamcı toprak burcu olan Oğlak burcunda ki bu gezegen ve hassas noktalar kavuşumu 2019 da olduğu gibi 2020 yılında da devam edecek. Hem de özellikle 2019 Aralık, 2020 Ocak, Şubat ve Mart aylarında bu toplaşmayı çok yoğun yaşayacağız ve burada oluşacak olan Satürn / Pluto, Satürn / Jüpiter, Jüpiter / Pluto kavuşumları yıla damgasını vuracak olayların, bir devrin kapanıp çok başka bir devrin başlayacağının habercisi olacak göksel olaylar olarak tarihe geçeceğe benziyor.

Şimdi gelelim 12 Aralık dolunayına. Dolunayın en belirgin açılarından birisi de Neptün ün Ay ve Güneş ile birlikte yaptığı sert T kare açısı ile belirsiz karmaşık duygulara, bir takım yanılsamalara düşebileceğimiz gibi bazı ikilemler içinde, belirsiz ruh hallerinde kalabiliriz. Oysa en çok ihtiyacımız olan gerçeklerle yüzleşmek, gerçekleri bilmek olacaktır. Ne gerçek, ne sahte ya da yanıltıcı bunu bilmeye gayret etmeliyiz.Gökyüzünde Neptün’ün hem Güneş hem de Ay ile yaptığı bu sert ve kafa karıştırıcı açı altında duygularımız ile zihnimiz arasında kalmamak için mümkün olduğunca çaba sarf edelim.Kafa karışıklıklarına dikkat o halde. Her türlü ilişkilerde, özellikle de ikili ilişkilerde aldatmalar ve aldanmalar söz konusu olabilir. Ama unutmamak gerekir ki ”aldatan aldanır”…

Dolunay sırasında tam olarak Satürn/Pluto orta noktasına denk gelen Venüs ile hem ilişkiler konusunda hem de maddi ve manevi değerlerimiz konusunda sorgulamalar, artık kaçınılmayacak krizler ve sonlanmalar yaşayacağımız bir zamana girdiğimizi söylemek mümkün. Sevgisiz hissetmek söz konusu olabilir. Gerek ikili ilişkiler de, gerekse maddi konularda, iş hayatımızda bir takım gerçeklerden kaçamayacağımız, daha doğrusu gerçeği arayacağımız durumlar ile yüzleşeceğiz. Hiç beklenmeyen ani kopuşlar altında yatan gerçekler yüzeye çıkabilir ayrıca sürpriz gelişmelerde hayatımızda gündemimize oturabilir. Aile içinde özellikle aile büyüklerinin kaybı söz konusu olabileceği gibi, maddi yönden kendimizi zorda hissedeceğimiz durumlar, radikal bir takım değişimler, belki iş kayıpları, toplu işten çıkartmalar, devletle ilgili ciddi mali krizler vb. durumlar söz konusu olabilir. Kendimizi kısıtlanmış, zor durumlar içinde, ilişkilerde sevgisizlik ya da krizler de gündemi meşgul edebilir. Aile içinde göz yaşı dökülecek zamanlar, bunun görünür olması da söz konusu olabilir. ” Her şey olur her şey geçer ”

Hepimizin hayrına olması dileklerimle…