28 Eylül 2019 Ankara saati ile saat 21:26 da Terazi burcunun 5 derecesinde ”YENİAY” gerçekleşiyor. Ankara’ya göre çıkarılmış haritamızda yükselen derecesi İkizler burcunda ve haritanın şans noktası ile birlikte çalışıyor. Yöneticisi Merkür de Terazi burcunda ve Venüs’ün yönetiminde. Venüs kendi burcu Terazi de rahat konumda, Venüsyen temalı bir yeniay. Yine astrolojik açıdan bakınca Yeniay’ın stelyum ile birlikte özellikle haritanın beşinci ev konularına yani aile içinde ya da ebeveynler arasında çocukların konularının ön planda olduğu, çocuklar ile ilgili maddi konuların söz konusu olacağı, maddi konularda yeni düzenlemeler yapılabileceği gibi konular gündeme gelecektir. İkili ilişkilerin yani aşkın ön planda olduğu bu yeniayda Satürn Güney Ay Düğümü ile tam kavuşumda ve artık bitişlerde son noktanın konulacağının habercisi. Satürn bu sen başından beri artık üçüncü ve son kez Güney Ay Düğümü ile kavuşuyor. Bitmesi gereken konu her ne idi ise gündeme geldi üzerinden geçişler yapıldı son halini aldı ve artık bitecek olan kadersel konu geri dönülmez şekilde bitiyor. Kimileri için kadersel bitişler söz konusu iken kimileri için de başlangıçların yaşanabileceğini, yeni birlikteliklerin gündeme gelebileceğini haber veriyor bu yeniay bize.

Terazi teması ile ilişkiler, ortaklıklar, estetik ve sanatsal konular, güzellik, güzellik kaygıları ve estetik ameliyatlar, siyaset, siyasi hareketler, hak, hukuk, adalet, geçmişten günümüze gelen adil davranılmamış artık adaletin yerini bulması gereken her konu göz önünde olacak, gündemimizi oluşturacaklar. Yeniay Şiron ile tam karşıt olacağı için bu konularda şifa çalışırken yaralanmalar, hasar almalar da söz konusu olacaktır.

Huzur ve dengenin bulunması, maddi manevi dengenin aranacağı, dengenin kurulmaya çalışacağı günler içindeyiz. Terazi yeniayı birlikte her ne kadar göksel etkenler bunu işaret etmiyor olsa da yumuşak, huzurlu dengede olabileceğimiz ve kalabileceğimiz günler diliyorum. Sevgiyle…